FTX Sama Bankmana-Frieda kupi prawa do nazewnictwa areny Miami Heat

Ostatnio zakupione za 2 miliony dolarów rocznie, prawa do nazewnictwa będą stanowić pierwsze krypto wśród głównych amerykańskich lig sportowych

Według wczorajszego raportu Miami Herald, giełda kryptowalut FTX przygotowuje się do sfinalizowania umowy sponsorowania siedziby drużyny National Basketball Association Miami Heat – posunięcie, które zapewni giełdzie wyłączne prawa do nazewnictwa areny 19 600

„Hrabstwo Miami-Dade jest coraz bliżej podpisania umowy z firmą kryptowalutową, która zastąpi American Airlines jako sponsor praw do nazwy centralnej areny Miami Heat, według kilku źródeł – umowa, która zapewni NBA pierwsze miejsce związane z bitcoinem i innymi waluty elektroniczne ”- czytamy w raporcie.

The Herald zauważył również, że „okruchy w Internecie” wskazują na Bitcoin Bank przygotowujące się do przeprowadzki, wraz z rejestracją domeny internetowej „ftxarena.com”, a także zakupem uchwytów do mediów społecznościowych FTXarena.

Raporty z 2019 roku wskazują, że hrabstwo szukało nowego sponsora i liczyło na zmianę nazwy hali do 2020 roku. Wcześniej American Airlines płaciły 2 miliony dolarów rocznie na sponsorowanie hali.

To posunięcie wydaje się być częścią większej strategii mającej na celu popularyzację kryptowalut i DeFi z firm i inwestycji SBF

W tym przypadku posunięcie się do nabycia praw do nazewnictwa popularnej areny może być wynikiem współzałożyciela Blockfolio Edwarda Moncady. W serii Top 100 Cointelegraph , profil Moncady (osiągnął 17 miejsce) zwrócił uwagę na jego zainteresowanie tym, jak kryptowaluty przecinają się z różnymi elementami kultury popularnej, w tym sportem:

„Teraz, gdy jest integralną częścią marketingu w FTX i biorąc pod uwagę pasję Moncady do brandingu i masowej komunikacji, Cointelegraph nie byłby zaskoczony, gdyby zobaczył główne inicjatywy mające na celu rozpowszechnianie świadomości zarówno FTX, jak i Blockfolio dla znacznie szerszej, nie krypto-natywnej grupy odbiorców. Moncada od czasu do czasu szeroko komentowała synergie demograficzne między sportem, muzyką i kryptowalutami, a Cointelegraph zwróci uwagę, aby sprawdzić, czy istnieje dalszy zasięg w tych sektorach ”.